UKRAINA BOHATERSKO WALCZY

Mijają kolejne dni, w których poranne wiadomości rozpoczyna informacja z frontu: kolejne miasta poddawane są barbarzyńskim nalotom, coraz więcej zabitych i rannych cywilów i dzieci, tysiące uchodźców wojennych u naszych granic. A Ukraińcy walczą i ukazują prawdziwe, wysokie moralnie oblicze obywatela-patrioty, który nie żałuje cierpień i krwi dla obrony swego kraju, swej ziemi rodzinnej.
CHWAŁA UKRAINIE !

Obecna wojna na Ukrainie jest wynikiem bezideowego „nowoczesnego” podejścia do życia we współczesnym świecie. Wygoda, brak ideałów i skrajny konsumpcjonizm doprowadził do wyhodowania rosyjskiego potwora – Putina-, który siłą chce przekształcić Europejczyków w bezwolną, bezideową masę leniwych konsumentów, zadowolonych z resztek z „pańskiego” stołu kremlowskich władców.

Nie zgadzamy się z tym. Nasz sprzeciw jest silny i wyraźny, MÓWIMY NIE PUTINOWSKIEJ ROSJI. A jednocześnie pamiętamy o słowach marszałka Piłsudskiego: „Do obrony granic państwa, społeczeństwo powinno dać przede wszystkim to, co w języku wojennym nazywa się MORALE. Naród, który owej MORALE nie ma dość mocno wyrobionej, ma w każdej wojnie z góry olbrzymią szansę na przegraną.” Ukraińcy w tej wojnie dają nam wszystkim przykład, tego, co znaczy MORALE.

Jesteśmy za Wolną Ukrainą i za Wolną i Suwerenną Polską.
Chwała Ukrainie! Niech żyje Polska!

Pruszkowskie Stowarzyszenie Patriotyczne

Pruszków, 4 marca 2022roku

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.