Pokaz filmu „Proroctwo”

Zapraszam serdecznie na pokaz filmu ” Proroctwo” w ramach realizacji projektu Szersza Perspektywa- pokazy filmowe na Żbikowie 8 czerwca 2019 r. o godzinie 19.00 na sali parafialnej, ul. 3-go maja 124, 05-800 Pruszków.

Wstęp wolny, miejsca nie są numerowane.

Projekt Szersza Perspektywa – pokazy filmowe na Żbikowie realizowanych jest przez Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk” w Pruszkowie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.

W filmie „Proroctwo” wypowiada się dwunastu znawców w dziedzinie duchowości i doktryny Kościoła, m.in.: dr Wincenty Łaszewski, o. Augustyn Pelanowski, o. Stanisław Przepierski, o. Antonello Cadeddu, o. Enrique Porcu, ks. Piotr Glas, ks. Dominik Chmielewski, ks. John Bashabora. Ich wypowiedzi koncentrują się wokół słów, które Pan Jezus powiedział świętej siostrze Faustynie: „Polskę szczególnie umiłowałem, jeśli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości, z niej wyprowadzę iskrę, która przygotuje świat na powtórne przyjście Moje” (Dz. 1732).
Z filmu możemy się dowiedzieć, że oprócz tego najbardziej znanego proroctwa, jest też szereg innych dotyczących szczególnej roli naszego kraju, które otrzymali różni mistycy na świecie. Co one oznaczają? Dlaczego akurat Polska i Polacy? Czym się wyróżniamy? I jakie znaczenie te słowa mają dla każdej i każdego z nas z osobna? W Proroctwie znajdziemy próbę odpowiedzi na te i inne pytania i zapewniam, że będą one dla wielu oglądających zaskakujące.