Polacy z Litwy byli w Pruszkowie

 

Polacy z Obwodu Solecznickiego na Litwie

gościli w Pruszkowie w dniach 01-04  czerwca 2017

 

 

Czwartek 01/06/2017

Przyjazd  do Pruszkowa. Powitanie przez Księdza Proboszcza  parafii św. Kazimierza. O godz. 12.00 zbiórka przy autokarze przed kościołem i przejazd do muzeum Dulag 121 oraz zwiedzanie muzeum. Spacer po Pruszkowie (zwiedzanie miasta z przewodnikiem).

O godz. 17.00 kolacja w restauracji „Ucieranie treści” przy ul. Obrońców Pokoju w Pruszkowie. W uroczystym posiłku,  uczestniczył Pan Maksym Gołoś Starosta oraz Pani Ewa Borodzicz, Proboszcz Parafii św. Kazimierza, sponsorzy, organizatorzy pielgrzymki oraz rodziny przyjmujące gości.

Piątek 02/06/2017

O godz. 8.00 zbiórka przy autokarze przed kościołem św. Kazimierza i wyjazd na Jasną Górę. Na miejscu msza święta i zwiedzanie Sanktuarium. Obiad w Częstochowie.

 

 

Sobota 03/06/2017

O godz. 8.00 zbiórka przed kościołem św. Kazimierza. Wycieczka do Warszawy. W programie: – zapalenie znicza  przy pomniku Szesnastu Przywódców Podziemnego Państwa Polskiego, wizyta w Sejmie, obiad w restauracji Podwale, zwiedzanie Katedry, zwiedzanie Zamku Królewskiego, msza św. w kościele Matki Bożej Łaskawej Patronki Stolicy, po mszy dalsze zwiedzanie Starego Miasta.

Niedziela 04/06/2017

Msza św. w kościele św. Kazimierza o godz. 9.00. Po mszy św. pożegnanie i koncert patriotyczny dla gości i rodzin w dolnym kościele.

O godz. 15.00 zbiórka przy autokarze przed kościołem i przejazd do kościoła św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Zwiedzanie muzeum Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, nawiedzenie Sanktuarium i grobu Męczennika.

Ok. godz. 18.00 zapalenie znicza przy pomniku Rotmistrza Witolda Pileckiego na Żoliborzu.

Zdjęcia wykonali uczestnicy i dzięki ich uprzejmości zamieszczam na naszej stronie. Dziękuję.

Wyjazd w kierunku Litwy.

 

 

Szczęść Boże na drogę.