Powrót Wyklętych

 

Koncert „Powrót Wyklętych”

 

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Powiecie Pruszkowskim Muzeum Dulag 121 serdecznie zaprasza 12 marca 2016 r. o godzinie 16. do Młodzieżowego Domu Kultury (MDK) „Pałacyk”, przy ul. Kościuszki 41 w Pruszkowie na koncert poetycko-muzyczny „Powrót Wyklętych”.

Na koncert złożą się m.in. utwory poetyckie z tomu Przemysława Dakowicza „Łączka”. Recytować je będzie Jerzy Zelnik i sam autor. Te z nich, do których muzykę skomponował Mikołaj Hertel, wykona Ewelina Siedlecka-Kosińska (sopran). Towarzyszyć jej będą Mikołaj Hertel (fortepian), Katarzyna Kramer (wiolonczela), Piotr Rodowicz (kontrabas). Poruszającym elementem koncertu będzie wpleciona w poezję i muzykę opowieść o losach Żołnierzy Wyklętych, oparta o teksty dokumentów, listów i wspomnień przygotowana przez Przemysława Dakowicza.
Koncertem pragniemy upamiętnić bohaterstwo „Żołnierzy Wyklętych”, którzy mimo zakończenia II wojny światowej, nie złożyli broni. Walczyli o niepodległość Polski z nowymi komunistycznymi władzami.
Serdecznie zapraszamy.
Wstęp wolny.

zaproszenie