Pamięć Kresów.

„Kresy – historia bez końca”

 

 

Pruszkowskie Stowarzyszenie Patriotyczne wspólnie z Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie rozpoczęło cykl spotkań „Pamięć Kresów”. Inaugurację otworzył wykład prof. Andrzeja Nowaka zatytułowany „Kresy – historia bez końca”.

Andrzej Nowak jest profesorem nauk humanistycznych, historyk, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, redaktor naczelny pisma „Arcana”.

Cytat 1. „Radosław Sikorski jest szefem rozpoczętej faktycznie kampanii przed wyborami parlamentarnymi w Polsce. Wykorzystywanie w tej kampanii prawdziwego nieszczęścia, którego doświadczył kraj sąsiadujący z Unią Europejską, napawa ogromnym niesmakiem. Tak jak w przypadku wielu innych wystąpień Sikorskiego czuję powód do głębokiego zażenowania, tym bardziej że komentowane słowa wypowiada urzędujący minister spraw zagranicznych w czasie oficjalnej wizyty w jednym z ważnych krajów europejskich, na spotkaniu z dziennikarzami. To tworzy określony wizerunek Polski.

Źródło: Uderza ze strachu przed odpowiedzialnością, naszdziennik.pl, 30 lipca 2011, zobacz też: Radosław Sikorski.

Cytat 2. „Za pięćdziesiąt lat nikt o tym nie będzie pamiętał”. Tymi słowami minister Władysław Bartoszewski skwitował znaczenie katastrofy smoleńskiej. Powiedział tak zaledwie kilka dni po niej (…) „Pamięć jest tajemnicą władzy” – głosi mądrość Talmudu. I można z takiej perspektywy patrzeć na kwestię pamięci o Smoleńsku. Tak zapewne patrzy minister Bartoszewski i partia, której służy.

Źródło: Pamięć Smoleńska, naszdziennik.pl, 9 kwietnia 2011; zobacz też: Władysław Bartoszewski.

00247

00251-001

00251-002

foto. E.Radziejewski2015PSP

 

Pod zakładką KRESY – Historia można obejrzeć pełną relację filmową ze spotkania z panem prof. Andrzejem Nowakiem. Zapraszamy.