POMÓŻMY LICEUM POLONIJNEMU.

Akcja #TakaSytuacja

 

POMÓŻMY LICEUM POLONIJNEMU

 

 

Szanowni,

Jeśli możecie, weźcie udział w tej akcji, bardzo proszę.  To jest pomoc Polakom z Kresów,  bardzo potrzebują  w  tej  chwili  naszej  pomocy.

Działalność liceum i fundacji bardzo nam się spodobała, dlatego mniej więcej rok temu, postanowiliśmy z Januszem  „fundować”  pełne, tygodniowe wyżywienie dla 1 ucznia.

Z  góry  dziękuję  i  proszę  o  przekazanie  maila  znajomym  J Hania.


Co wspólnego ma jeden pusty przelot samolotu rządowego z cateringiem na pokładzie

i dwumiesięczne całodobowe wyżywienie ponad stu młodych Polaków z Kresów?

W obu przypadkach to koszt około stu tysięcy złotych.  Właśnie kwoty 91 548 złotych brakuje Liceum Polonijnemu by rozpocząć nowy rok szkolny bez zadłużenia.  Pomimo wielkiego serca Darczyńców akcji  „Witajcie w domu”  (podczas ostatnich 10 miesięcy zebraliśmy 283 507,66 zł) zwracam się dziś w imieniu dyrekcji szkoły z prośbą o udział w akcji: www.TakaSytuacja.info

O co prosimy:

– Wsparcie Liceum Polonijnego kwotą 36,75 zł lub wielokrotnością. 36,75 zł to suma pozwalająca na wydanie średnio 5 posiłków dla jednego ucznia. Wierzymy, że to kwota, którą można przeznaczyć na

cele dobroczynne i nie obciąży zbyt mocno domowego budżetu.

 – Przesłanie informacji o akcji    #TakaSytuacja    dalej – do swoich znajomych!   Każdy email,  blog czy wpis na Facebooku to dotarcie do kolejnych osób.

 – Dołączenie do akcji na Facebooku,  bądź Twitterze.

#TakaSytuacja  pozwoli nam:

– Uregulować zobowiązania wobec firmy cateringowej,  która wspierając naszą akcję pozwoliła odłożyć płatność do końca miesiąca.

– Zaprosić kolejne osoby do Rodziny Kresowej.

– Rozwijać szkołę w nowym roku szkolnym, przyjąć kolejnych uczniów, by mogli odkrywać swoją polskość i dumę z mieszkania w kraju przodków.

Zapraszam do szerszego zapoznania się z akcją poprzez stronę  www.takasytuacja.info,  na której ukazał się list pani dyrektor Ewy Petrykiewicz.

Z patriotycznym pozdrowieniem,

Sebastian Kęciek

Fundacja Dla Polonii

sebastian.keciek@fundacjadlapolonii.pl

 

P.S. Wydarzenie na Facebooku znajduje się pod adresem: https://www.facebook.com/events/1599601966970824/ , tweety oznaczamy poprzez hashtag   #TakaSytuacja