Pruszków w okopach III RP

Nadzieje patriotycznych Pruszkowian na pomyślny politycznie rok 2015 były duże i miały swoje uzasadnienie. Udało się bowiem przeprowadzić skuteczną akcję podczas wyborów samorządowych w 2014 roku, w wyniku której zmieniły się władze Powiatu Pruszkowskiego, do Rady Miasta weszli młodzi, inteligentni ludzie, świadomi patrioci, z nowymi pomysłami, nowym spojrzeniem na Polskę i Świat.
Sukcesem zakończyła się też społeczna akcja upamiętnienia Ofiar Katastrofy Smoleńskiej z 2010 roku. 11 kwietnia 2015 roku nastąpiło uroczyste odsłonięcie i poświęcenie w kościele p.w. św. Kazimierza w Pruszkowie „EPITAFIUM SMOLEŃSKIEGO” – symbolu hołdu i pamięci o tragicznie zmarłych.
Zbliżały się też wybory prezydenckie i parlamentarne. Wszystko to zwiastowało nadchodzący czas zmian, nie tylko w skali lokalnej, ale i w całej Polsce. Czas, kiedy Naród odbierze władzę rządzącej nami od 8 lat nieudolnej, skorumpowanej koalicji PO-PSL. Polacy nie chcą państwa bezwolnego wobec korupcji, nieprzyjaznego obywatelowi, lekceważonego przez zagranicę. Nie chcą władzy, której brak kultury politycznej i poczucia patriotyzmu. Polacy wyrazili to wszystko podczas trwających wyborów prezydenckich, których pierwszą turę wygrał przedstawiciel opozycji – młody, inteligentny, charyzmatyczny i już doświadczony politycznie Andrzej Duda. Uzyskał on w skali całego Kraju poparcie 34,76% obywateli, przy frekwencji 48,96%.
Popatrzmy jak te wybory przebiegały w Powiecie i samym Pruszkowie. Niestety, nie mamy czym się pochwalić.

Wyniki wyborów w I turze:

powiat: B.Komorowski -37,37% = 27287; –  A.Duda – 32,17% = 23244

miasto: B. Komorowski -37,93% = 9951; – A.Duda – 31,13% = 8167

Frekwencja w całym powiecie wyniosła 58,93%, natomiast w Pruszkowie 58, 86% (wg PKW).
Jak z powyższego widać, wiatr zmian nie przegonił jeszcze z Pruszkowa postkomunistycznych sił upadającego systemu IIIRP, silnie okopanych na starych pozycjach obronnych.
Przed nami druga tura wyborów. Mamy więc szansę zmienić wizerunek Pruszkowa, miasta obrońców IIIRP, której głównym przedstawicielem jest Bronisław Komorowski, kandydat na Prezydenta Rzeczpospolitej.

Nadszedł czas, gdy popieranie Bronisława Komorowskiego to „obciach” i objaw niewolniczej moralności, to podtrzymywanie i utrwalanie wirtualnego państwa jako „…i kamieni kupa”.

CZAS NA ZMIANY. Głosowanie na Andrzeja Dudę to przejaw patriotyzmu, to powrót do przemysłowej tradycji Pruszkowa, miasta rozwijającego się, dbającego o kulturę, o dobre i spokojne życie mieszkańców.

24 maja 2015 roku głosujemy na ANDRZEJA DUDĘ!

Zróbmy to dla Pruszkowa i dla całej Polski!

„PRZYSZŁOŚĆ MA NA IMIĘ POLSKA!”

 

 

Janczar
W Pruszkowie 13 maja 2015 roku.