Mszę św. w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej odprawiono w Pruszkowie

 

9 kwietnia 2014 roku o godz. 18.00 w kościele św. Kazimierza w Pruszkowie została odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji Ofiar Katastrofy w Smoleńsku

 

Z inicjatywy Społecznego Komitetu Upamiętnienia Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Pruszkowie została odprawiona w kościele p.w. św. Kazimierza w Pruszkowie Msza Święta w intencji Ofiar Katastrofy w Smoleńsku. Było na niej obecnych wielu członków pruszkowskiego „Prawa i Sprawiedliwości”. Ale przede wszystkim byli obecni członkowie części rodzin osób poległych, a w jakiś sposób powiązanych Pruszkowem.

Na stronie komitetu czytamy m.in.:
Z Pruszkowem związane było co najmniej 5 spośród osób, które rankiem 10 kwietnia2010 roku wsiadły na pokład Tu-154 M numer 101:

Pani Barbara Mamińska – dyrektor biura kadr i odznaczeń w Kancelarii Prezydenta, wcześniej w latach 2002 – 2005 pełniła funkcję dyrektora ds. kadr i szkoleń w warszawskim Ratuszu, była mieszkanką naszego powiatu.

Podporucznik Artur Francuz – oficer Biura Ochrony Rządu, adiutant i kierowca ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Mieszkaniec naszego powiatu. Został pochowany na cmentarzu w Komorowie.

Ksiądz prałat Roman Indrzejczyk – kapelan Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w latach 2005 – 2010, wcześniej w latach 1966 – 1986 proboszcz parafii św. Edwarda w Pruszkowie, kapelan pruszkowskiej „Solidarności”, poeta.

Adwokat Stanisław Mikke – wiceprzewodniczący Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, redaktor naczelny miesięcznika „Palestra” – wcześniej prokurator w Pruszkowie.

Ksiądz Andrzej Krzysztof Kwaśnik – kapelan Federacji Rodzin Katyńskich (2008 – 2010), kapelan warszawskiej Policji (2008 – 2010). Jako wikariusz pracował m.in. w Pruszkowie. Został pochowany w Świątyni Opatrzności Bożej, w Panteonie Wielkich Polaków. 16 kwietnia 2010 został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W poruszającej homilii, wygłoszonej przez ks. Macieja, usłyszeliśmy m.in.:

„Przed nami już czwarta rocznica katastrofy w Smoleńsku, którą będziemy przeżywali jutro, a którą już dzisiaj przeżywamy w czasie tej liturgii. Czwarta rocznica – zginął Prezydent Rzeczypospolitej, głowa państwa, wraz z małżonką, zginął Prezydent Rzeczypospolitej na Uchodźctwie i 93 osoby, a katastrofa do tej pory nie wyjaśniona.
My pochylamy się nad tą tragedią w rozmodleniu. „Poznacie prawdę. Prawda was wyzwoli” powiedział Jezus, a my wierzymy w słowo Zbawiciela.
Chociaż widzimy, że od poznania prawdziwych przyczyn Katastrofy Smoleńskiej oddziela nas cały gąszcz pytań i mnóstwo przekłamań. I boli nas niewiedza, co tak naprawdę kryją trumny ofiar smoleńskich.
Proroctwa Symeona potwierdziły się, także wtedy, gdy wypowiedziano wojnę Krzyżowi na Krakowskim Przedmieściu.
Przychodzą na myśl słowa św. Piotra, trafnie odnoszą się do dylematu różnicowania ekspertów – prawo do wypowiedzi mają tylko ci, co określili się „po właściwej stronie mocy”. Pozostali zostają zdyskwalifikowani. A ich tytuły naukowe są niewiele warte, bo mają oni zdanie odmienne od oficjalnego.
Mając nadzieję na zwycięstwo prawdy zbieramy się każdego 10. dnia miesiąca i bierzemy udział w Marszach Pamięci. Nas, którzy mają wątpliwości i swoje zdanie, nazywają „sektą smoleńską”.
„Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy do ziemi nie obumrze, zostanie tylko samo, ale gdy obumrze przynosi plon obfity”. Co wyrośnie na etosie Katynia i Smoleńska, na mogiłach tych, co zginęli?
Łgarstwo powielane tysiące razy w mainstreamowych mediach, …urośnie do rangi wersji jedynie słusznej i obowiązującej. Kolejne ofiary seryjnego samobójcy nie będą już składać niewygodnych zeznań. Może Polska stanie się „wolna” od krzyża, religijnych zabobonów i narodowego patriotyzmu – Polska jako wasal.
Jakże prawdziwie brzmią słowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki: „Prawda jest niezmienna, prawdy nie da się zniszczyć taką czy inną decyzją, taką czy inną postawą. Na tym polega w zasadzie nasza niewola, że oddajemy się panowaniu kłamstwa, nie protestujemy, milczymy, mimo że wiemy, że jesteśmy zakłamywani.
Kłamstwo zawsze kona szybką śmiercią. Prawda jest zawsze zwięzła, a kłamstwo owija się w wielomówstwo”.

Na zakończenie Mszy Świętej zabrał głos przewodniczący Społecznego Komitetu Upamiętnienia Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Pruszkowie, pan Przemysław Sieciński.

Podziękował za uroczystą mszę św., za obecność szacownych gości i licznie zgromadzonych wiernych. Zachęcał do czynnego wspierania zbiórki datków na budowę Epitafium Smoleńskiego.
Podziękował „za wszelkie wsparcie, tak materialne jak i duchowe. Oby rychło przyniosły ono oczekiwany rezultat, dając mieszkańcom naszego powiatu miejsce czci, pamięci, refleksji i modlitwy”.

13.04.2014 GEMINE

 

Społeczny Komitet Upamiętnienia Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Pruszkowie.

zdjęcia – własność PSP