Mszę św. w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej odprawiono w Nadarzynie

MSZA ŚW. W NADARZYNIE W INTENCJI OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

  Ashampoo_Snap_2015.05.09_13h17m38s_014_
„W kościele p.w. św. Klemensa w Nadarzynie odbyła się w niedzielę 6 kwietnia Msza Święta w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Zamówienie tej intencji i zaproszenie Warszawskiego Chóru „Polonia”, w wykonaniu którego parafianie i goście wysłuchali po mszy koncertu, odbyło się z inicjatywy Gminnego Komitetu „Sprawa i Sprawiedliwości” w Nadarzynie.
Po Mszy Świętej wystąpił Warszawski Chór „Polonia” im. Ignacego Jana Paderewskiego (pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego) z koncertem „Katyń – nie zapomnimy” . W programie znalazły się takie utwory jak:
„Zostały tylko ślady podków”, „Marsz Sybiraków”, „Modlitwa obozowa”, „W katyńskim lesie”, „Sanctus Deus”, „Pokolenia”, „Taki kraj”.
Podniosła atmosfera, poprzez piękne wykonanie oraz krótkie przypomnienie faktów historycznych, udzieliła się wzruszonym słuchaczom, którzy pieśniarzom podziękowali brawami na stojąco.
Po Mszy Świętej przedstawiciele Społecznego Komitetu Upamiętnienia Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Pruszkowie, panowie Przemysław Sieciński (prezes komitetu) i Piotr Zapart, rozprowadzali cegiełki na budowę Epitafium Smoleńskiego.”

KWIECIEŃ 18, 2014 GEMINE
https://pispruszkow.org/msza-sw-w-nadarzynie-w-intencji-ofiar-katastrofy-smolenskiej/


foto – własność PSP.