Potrzebna społeczna aktywność.

Potrzebna Społeczna Aktywność.

Skończył się pierwszy kwartał 2015 roku, ósmego już, w którym żyjemy pod panowaniem nieszczęsnej koalicji PO-PSL. To pod jej rządami poszerza się strefa ubóstwa, bezrobocie dochodzi do 15 %, a to jeszcze nie koniec. Będzie rosło dalej, bo Polskie Państwo nie rozwija się, ale coraz bardziej zanurza się w kryzysie.
Najlepszą formą rozwoju państwa byłoby jego uprzemysłowienie, ale u nas odwrotnie, następuje systematyczna likwidacja przemysłu, więc jak tu mówić o uprzemysłowieniu i rozwoju!
Gdzie czasy, kiedy np. Pruszków słynął w kraju i za granicą z nowoczesnego przemysłu obrabiarkowego? Był zakład produkujący obrabiarki od 1926 roku, było centrum konstrukcyjne obrabiarek, a zostały tylko wspomnienia, bo i ruin już nie ma (zakład „Mechanicy”).
Ale są i będą obce supermarkety i banki – to jest nasza przyszłość i rozwój! A jak sytuacja wygląda w innych dziedzinach naszego życia? System opieki zdrowotnej sprowadza się do hasła „pacjencie – lecz się sam”. O poziomie moralnym Państwa świadczy szczególne zainteresowanie władz homoseksualizmem, transwestytami i małżeństwami homoseksualnymi.
Stan prawa najlepiej obrazują przedziwne wyroki sądowe i polityczne uzależnienie sędziów, ale przede wszystkim skandalicznie prowadzone śledztwo w sprawie tragedii Smoleńskiej! O systemie oświaty i kulturze też nic dobrego powiedzieć nie można.

Jak widać z kilku tylko przytoczonych przykładów, postępuje szybka degradacja podstawowych struktur państwa. Władza ustawodawcza (parlament) nie wypełnia swoich podstawowych obowiązków – kontroli rządu i stanowienia prawa służącego ochronie i rozwojowi społeczeństwa. Koalicja rządząca, w bezwzględny sposób blokuje każdą inicjatywę opozycji, a żądania społeczne (np. w sprawie mediów) traktuje z kpiącym lekceważeniem.
Debaty sejmowe są przykładem zupełnego braku kultury i arogancji niektórych jej uczestników. Czołobitność kliki rządzącej wobec swego przywódcy osiągnęła już poziom rytuału wschodnio-azjatyckiego. Wszystko to są przykłady zdegenerowanej demokracji, która zachowuje tylko pozorne formy.

Wszystko to zafundowała nam rządząca nieudolna, antypolska i antypaństwowa koalicja PO – PSL.
MY – SPOŁECZEŃSTWO, musimy powiedzieć zdecydowane NIE tej sytuacji! Nie pozwólmy, by nas zniszczono i zdegradowano do roli bezsilnego tłumu, który czeka na okruchy z pańskiego stołu.
POLSKA TO NASZE PAŃSTWO i musimy za nie odpowiadać! Potrzebna jest szczególna aktywność społeczna w procesie naprawy Państwa. Nie wystarczą już spotkania i rozmowy historyczne i polityczne prowadzone w klubach i na spotkaniach towarzyskich. Dziś szczególnie liczyć się będą nowe obszary aktywności społecznej, takie jak ruchy społeczne i protestacyjne oraz inicjatywy religijne (Radio Maryja).

A szczególnie ważna jest aktywność w zbliżających się wyborach.

Bo – SZKODA PAŃSTWA, SZKODA POLSKI!
Bo – szkoda naszych lat spędzanych w państwie pseudodemokratycznym, rządzonym przez pseudo europejczyków, nieudaczników, którzy myślą tylko o własnych interesach i poklasku z zagranicznej strony! Jeśli sami będziemy aktywni, nieuchronnie i szybko NADEJDZIE CZAS ZMIAN.

Maj 2015 roku. Janczar